Bytový dom BELVEDERE, Košice-Terasa

PROJEKT - LOKALITA

Projekt obytného domu BELVEDERE je situovaný v lokalite Grot IV, Košice blízko lesa v zóne rodinných domov. Má výbornú občiansku vybavenosť a dostupnosť do centra mesta je do 5 minút. Obchodné centrum Optima sa nachádza iba 2 minúty cesty od lokality Grot, Košice. Je dôležité, že stavba bude prepojená s cestou Popradská, čo ešte viac zrýchli dostupnosť.

BYTY

Skladba bytov je koncipovaná pre potreby obyvateľov s rôznymi požiadavkami. Každý byt má však vlastný balkón, prípadne terasu. Parkovanie je prirodzene v podzemných priestoroch pre 36 áut, kde sa zároveň nachádzajú aj pivničné priestory. Vonkajších parkovacích miest rovno pred bytovým domom je 14. Projekt bude vyhotovený v energetickom štandarde A1.

ŠTANDARDY BYTOV

Nosný systém

Garáže tvorené železobetónovým skeletom, byty majú obvodové steny z tehál Porotherm 300 mm + tepelná izolácia hr.200 mm, vnútorné deliace steny medzi bytmi hr.250 mm tehla Porotherm Akustic, stropy a schodisko sú železobetónové

Vybavenie bytu

Steny a stropy štuková omietka ukončená náterom, hygienické zariadenia majú povrchovú úpravu omietka – predpríprava na montáž obkladov, podlahy ukončené poterom bez nášľapnej vrstvy.

Vnútorné vybavenie

Elektroinštalácia ukončená zásuvkami , vypínačmi , bytový rozvádzač , elektroinštalácia bez montáže svietidiel. V kuchyni je navrhnutá indukčná doska. Vykurovanie podlahové s centrálnym zdrojom. Vodovod a kanalizácia ukončená vývodmi na zariaďovacie predmety a vodovod ukončený ventilmi. Odvetranie obsahuje prívod VZT na odvod vzduchu z digestora a priestoru kúpelne.

Ďalšie info o byte

Byt je uzatvorený protipožiarnými a bezpečnostnými dverami. Okná exteriéru sú plastové , izolačné trojsklo.

Vybavenie bytového domu

Dvojica výťahov, chodby ako spoločné priestory komplexne ukončené , podlahou , stenami a stropom, schodisko so zábradlím obložené keramickou, garáž je prístupná z exteriérovej rampy, podlaha garáže je betónová s náterom , strop je zateplený, súčasťou areálu bytového domu je vonkajšie parkovisko , ihrisko , sadové úpravy a miesto na uskladnenie komunálneho odpadu.

www.bytybelvedere.sk